Payroll - korzyści dla Twojej firmy | centrumkadr | e-blogi.pl
_blog centrumkadr
Payroll - korzyści dla Twojej firmy 2015-03-23

płace


Przedsiębiorstwa muszą rozliczać pensje zatrudnionych osób. I nie jest istotne to, czy pracownicy mają podpisaną umowę o pracę, czy pracują na umowy cywilnoprawne. Sprawy kadrowe w dużych przedsiębiorstwach prowadzą działy księgowe. Niewielkie przedsiębiorstwa wybierają zaś usługi zewnętrznych biur księgowych. W ofertach takich firm jest payroll.

Dlaczego warto skorzystać z usług eksperta?

Prowadzenie kadr i płac wymaga znajomości potrzebnych norm prawnych. Listy płac powinny być tworzone zgodnie z obowiązującymi wymogami. Wyliczanie płac wymaga nie tylko wyliczenia kwot brutto i netto dla kadry. Niezbędne jest też zapłacenie składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, rozliczenie podatków. Firmy oferujące payroll zajmą się prowadzeniem teczek osobowych pracujących. Ich usługi obejmują również rozliczanie urlopów oraz zwolnień L4. Zatrudnianych pracowników trzeba także zarejestrować w ZUS. Kompletne listy płac i prowadzenie kadr wymagają śledzenia zmieniających się norm prawnych. Najbezpieczniej więc zlecić to zadanie specjalistom.

Payroll również dla koncernów

Z usługi kompleksowego zarządzania sprawami kadr i płac korzystają nie tylko małe przedsiębiorstwa, którym nie opłaca się tworzyć stanowiska księgowej. Coraz częściej także duże przedsiębiorstwa decydują się na usługi firm zewnętrznych. Takie rozwiązanie jest bowiem tańsze. Stała opłata załatwia problem szkoleń i wdrażania nowych programów przeznaczonych do prowadzenia rozliczeń.


 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]